Keyif Havuz

elektrikli ısıtıcılar

elektrikli ısıtıcılar

HAVUZ ISITMA SİSTEMLERİ
Günümüzde en çok kullanılan ve kolay ve ucuz olan yakıt doğalgazdır.Doğalgaz ile ısınma hızlı ve ekonomiktir.Havuz ısıtma eşanjörlerini kullanarak kalorifer hattınızda havuzu ısıtabiliriz.Günümüzde Isı pompaları,güneş enerjilerinden sonra doğalgazlı ısıtma ve son olarakta elektrikle ısıtma tercih edilmektedir.
ısı pompaları ve güneş enerji sistemlerinin maliyeti düşüktür.Mevcut kalorifer hattınızda bir hat alarak havuzunuzu ısıtabililiriz.Genellikle kapalı havuzlar jakuzilerde ısıtma istenmektedir.Isıtma maliyetli bir iştir.Bu nedenle kapalı havuzlarda ve ısı izolasyonu yapılmış havuzlarda uygulanmalıdır.
5x10 ölçülerinde bir havuzun ısısını 1°C arttırmak için 80 ton su olduğu kabul edilirse; 80.000*1*1=80.000 kcal ısı gerekmektedir.İdeal havuz ısısı 29°C dir.Bir havuzu 20°C deki havuz suyunu 29°C ye getirebilmek için =9*80.000*1=720.000 kcal ısı gerekir bu ise 86 m3 doğalgaz demektir.Demek ki ilk defa da 86 m3 x 0,75 =64 TL maliyet ile havuz istenen sıcaklıka ulaşır.Daha sonra ise ısı kaybı miktarına göre yaklaşık 64*3= 192 tl gibi aylık maliyet getirir.
Yüksek rakımlı otel havuzlarında dışarıdaki havuzlar çok soğuk olabileceğinden soğuğu kırmak amacıyla ısıtma yapmak yaz aylarında dahi gerekli olabilir.

ISI POMPASI
GÜNEŞ ENERJİSİ
Havuz ısıtmasında bir çok uygulamalarımız vardır.
ISI EŞANJÖRÜ
Doğalgaz veya katı yakıt kullanılarak havuzu ısıtmaya yarar.
PLAKALI ISI EŞANJÖR Kalorifer suyu ile havuzu ısıtmayı sağlar,Az yer kaplaması ve verimli olması nedeniyle kullanılmaktadır.
ELEKTRİKLİ ISI EŞANJÖR.Belirli ısıda kalması istenen havuzlarda hassas ısıtma özelliği sebebiyle elektrikin ucuz olduğu saatlerde kullanılacak şekilde son derece emniyetli kullanıma sahiptir.