Keyif Havuz

havuz ozon sistemleri

havuz ozon sistemleri

OZON NEDİR

OZON GAZI İLK OLARAK 1860-1890 YILLARINDA HOLLANDA DA DEZENFEKTE AMAÇLI SULARDA KULLANILMAYA BAŞLAMIŞTIR.

OZON GAZI ÜÇ ADET OKSİJEN ATOMUNUN KENDİ ARALARINDA YAPTIKLARI BAĞ SONUCU OLUŞAN GAZDIR. KARARSIZ YAPIDA OLDUĞU İÇİN BİR OKSİJEN ATOMUN BÜNYESİNDEN AYIRARAK OKSİJEN GAZINA DÖNÜŞÜR. YADA UYGUN REAKSİYONLARA GİREREK KİMYASAL TEPKİMELER OLUŞUR.

KULLANIM ALANLARI

İÇME SUYU SEKÖRÜNDE OZON KULLANIMI

Hazır su üretiminde ozon gazı kullanımı vazgeçilmezdir. Yıkama ve dolum ünitelerinde ozon gazı kullanılır.Ozon gazı kullanılmadan hijyenik su elde edilmesi mümkün değildir. Kısacası içtiğimiz hazır sular bir bakıma ozonlu sudur.

BALIKÇILIK ALANINDA OZON KULLANIMI

Balıkçılıkta, ürünlerin daha güvenli ve daha uzun raf ömrüne sahip olması için ozonlu gaz ve ozonlu su ile anti bakteriyel koruma sağlanmaktadır.

HAVUZLARDA OZON KULLANIMI

Ozon gazı havuzlara kolaylıkla montaj edilir.

Havuz temizliğinde kullanılan kimyasal maliyetini yaklaşık %80-%90 civarında azaltır.

Bu da ozon cihazını maliyetini yaklaşık 1 yılda amorti eder.

Havuz suyunda bakım kolaylığı sağlar.

Bakteriler, virüsler ve sporların yok olmasını sağlar. Sudaki kokuyu giderir.

Havuzda zamanla oluşan yosunlaşmayı önler.

Havuzlarda kullanılan ozon gazı sudaki oksijen miktarını artırır.

Estetik alanında yapılan son araştırmalar gösteriyor ki; içinde bol oksijen ve ozon barındıran su, insan vücudun da etkin bir gençleşme sağlıyor ve kırışıklıkları gideriyor.

TAVUKÇULUK ALANINDA OZON KULLANIMI

Bu sektör  de ozonun avantajları saymakla bitmez. Genel olarak piliçlerin daha sağlıklı yetişmesi, kesimi, ambalajı nakliyatı, raf ömrünün uzaması ve tüketicinin daha sağlıklı ve hijyenik bir ürüne ulaşmasını sağlar.

Diğer dezenfekte amaçlı kullanılan kimyasallara göre sağlık açısından 1500-2000 kat daha avantajlı ve maliyeti çok düşüktür.

TEKSTİL ALANINDA OZON KULLANIMI

Tekstil sektöründe ozon uygulamaları

Kumaşların renk farklarının giderilmesinde, toksit maddelerin arınmasında, su sarfiyatının azalmasında özelikle bakterilerden arınmış kumaş elde etmede kullanılır.

SERACILIKTA OZON KULLANIMI

Ortamda nemli hava çok yoğun olduğundan küfler, bakteriler kolayca ürerler. Ozon gazı, ortam havasını dezenfekte eder, sağlıklı ürünler yetiştirilmesine yardımcı olur.

HAZIR YEMEK SANAYİLERİNDE OZON KULLANIMI

  Sebze ve meyvelerin yıkanması sırasında ozonlu su kullanımı; meyvelerde bakteri, küf ve mantarların oluşumunu engeller,  raf ömrünü uzatır ve daha hijyenik olmasını sağlar. Ayrıca personel el temizliğinde ve bulaşıkların yıkanmasında ozonlu su kullanılması faydalı vardır.

KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARINDA OZON KULLANIMI

Kullanılan araç ve gereçlerin ozonlu su ile yıkanması bulaşıcı hastalıkların kuaför ortamlarında yayılmasını önler.

TIP SEKTÖRÜNDE OZON KULLANIMI

Bu sektörde ozon gazı birçok hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Hastalığın tedavi şekline göre; uzman doktor tarafından belirlenen yöntem ve dozda uygulanır.

SÜPER MARKET VE MANAVLARDA OZON KULLANIMI

Son yıllarda ozon gazı kullanımı, market ve manavlarda yaygınlaşmaya başladı. ozonla uygulama sebzelerin, meyvelerin, kırmızı etin ve beyaz etin raf ömrünün uzamasını sağlar.

OZON  JENERATÖRLERİ HAVUZLARA KURULUMU

Sistemimiz 1 günde havuzunuza kurulmakta ve hemen devreye alınmaktadır.Tüketim yaptığı sadece 80 watt elektriktir.Cihazlarımıza ekstra oksiijen konsantratörü gerekmez. Havuzun makine dairesine kolayca akuple edilir.Sistem tamamen tak kullan şeklindedir. Klora alerjisi olan veya hassas hijyenik su arayanlar genellikle ozon jeneratörü tercih etmektedirler.Belediye ve kapalı havuzlara takılması zorunlu olan ozon jeneratörlerimizi Bursa'da bir çok resmi kurumda çalışır halde görebilirsiniz.Site havuzu ve özel havuzlarda da yaygınlaşan bu sistem kimyasal tasarrufu sağlamasının yanında, yüzme keyfi de sağlamaktadır.Kurulum ve havuzunuza uygun ozon jeneratörü için firmamızı arayabilirsiniz.

OZON TEKNİK JENERATÖRLERİ CİHAZLARIMIZ

KMA  05-02, KMA P SERİLERİ cihaz üretimimiz vardır. Cihazlar paslanmaz 316 kalite malzemeden reaktör tüpleri ve reaktör plakalı olarak üretilmektedir. Düşük kapasitelerde reaktör tüplü modeller yüksek kapasitelerde reaktör plakalı modeller üretilmektedir. Ozon kapasiteleri ayarlanabilir. Soğutma sistemi, isteğe bağlı olarak su ve hava soğutmalı imal edilir.Cihazlarımız %100 yerli ve 2 yıl garantilidir

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

KMA 05-02

KMA 10-04

KMA P 20

KMA P 50

KMA P 100

Ozon Üretimi

5 gr/h

10 gr/h

20 gr/h

50 gr/h

100 gr/h

Ozon Konsantrasyonu

%3 - %7

%4 - %8

%4 - %8

%4 - %8

%4 - %8

Giriş Basıncı

1 bar

1 bar

1 bar

1 bar

1 bar

Trafo yüklemesi

% 0-100

% 0-100

% 0-100

% 0-100

% 0-100

Enerji Tüketimi

400 Watt

600 Watt

800 Watt

2000 Watt

1000 Watt

Genişlik

400 mm

400 mm

500 mm

700 mm

900 mm

Uzunluk

600 mm

600 mm

700 mm

1000 mm

1200 mm

derinlik

200 mm

200 mm

250 mm

300 mm

400 mm